Mechaninė ir automatinė pavarų dėžė: ką rinktis?

Mechaninė ir automatinė pavarų dėžė: ką rinktis?

Išsirinkti sau tinkamą automobilį – išties atsakinga užduotis. Svarstant gali kilti klausimų dėl automobilio spalvos, modelio ir dizaino. Visgi, dažnai pirkėjas suka galvą ir dėl pavarų dėžės: rinktis mechaninę ar automatinę? Ekspertų teigimu, šis sprendimas gali priklausyti nuo vairavimo patirties, aplinkos ir daugelio kitų faktorių.

 

Neoficialiais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje automobilių su mechanine pavarų dėže yra daugiau nei du trečdaliai. Šalyje kartkartėmis tebesklando mitai, jog „automatą“ vairuoja tik moterys, netaupantieji pinigų ar nevertinantys greičio, tačiau šie po truputį nyksta – Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse, vairuojančiųjų automobilius automatine transmisija gretos sparčiai didėja. Skirtumus tarp automatinės (APD) ir mechaninės (MPD) pavarų dėžių dabar siūloma vertinti ne atsižvelgiant į visuomenėje nusistovėjusius stereotipus, o į vairuotojų įpročius ir techninius transmisijų skirtumus.

 

Automatinė pavarų dėžė (APD) – siekiantiems patogumo


Ne paslaptis, kad automobilį su APD patogiau valdyti, nes šis pavarų santykį keičia automatiškai, todėl vairuotojas gali susikoncentruoti į eismo saugumą ir atidžiau stebėti šalia važiuojančias transporto priemones, dėl transmisijos visiškai nesukdamas galvos. Norint vairuoti automobilį su MPD, reikalingi geri vairavimo įgūdžiai, ypač stovint spūstyse, kai manevrų atlikti reikia gana daug. Ne vienas vairuotojas skundžiasi raumenų skausmu ar negebėjimu koncentruoti dėmesio į kitus dalykus, kai spūstyse nuolatos turi perjunginėti pavaras. Būtent todėl automatinė transmisija yra rekomenduojama pradedantiems vairuotojams arba gyvenantiems miesto centre.

 

 

Mechaninė pavarų dėžė – patyrusiems vairuotojams


Vienas dažniausių argumentų, kodėl verta rinktis MPD, yra tai, jog automobilį galima kontroliuoti pačiam ir perjungti pavaras kaip patinka. Didelei daliai vairuotojų patinka patiems jausti ir valdyti automobilį, o ne leisti tai daryti automatikai. Tai dažnai išlaisvina nuo ilgesnių kelionių monotonijos, nes atliekama daugiau veiksmų nei vairuojant automobilį su APD. MPD taip pat yra labai paranki žiemą, kai įklimpus į sniegą pavaras galima junginėti, kol automobilis pats išsilaisvins, arba (kritiniu atveju) jam įstrigus galima užvesti paprastai traukiant kitu automobiliu. Žinoma, tokiems manevrams atlikti yra reikalingi geresni vairavimo gebėjimai, tačiau automobilis su MPD yra ir puikus instrumentas vairavimo gebėjimams lavinti.

 

„Automatas“ – dažniau gendantis ir brangiau atsieinantis?


Renkantis automobilį didelę įtaką daro ir tai, kokiomis išlaidomis jis gali atsieiti ateityje. Iki šiol visuomenėje egzistuoja nusistovėję mitai, jog „automatai“ genda kur kas dažniau nei automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis, tačiau ekspertai neskuba tam pritarti ir griauna stereotipines nuostatas. Pasak jų, jei „automatu“ naudojamasi atitinkamai, vargti taisyklose neteks. Tereikia stabdžių kaladėlę spausti nesmarkiai, startuoti palengva ir taikyti šiek tiek švelnesnę vairavimo techniką nei automobiliui su MPD. Norint išvengti automobilio remonto, po to, kai pereinama į kitą režimą, reikėtų trumpai (bent sekundę) palaukti. Taip pat patartina bent kartą į mėnesį tikrinti automobilio tepalus, kad būtų išvengta tepalų nutekėjimo. Apskritai automobilis su APD nesuges ir „nesuris“ daug degalų, jei jam nebus taikoma tokia pati vairavimo maniera kaip mašinai su MPD.

 

Taigi, pasirinkimas tarp APD ir MPD daugiausia priklauso nuo vairavimo įpročių, techninių transmisijų skirtumų ir oro sąlygų bei aplinkos, kurioje planuojama praleisti daugiausia laiko vairuojant. Įsigyti mažai naudotą automobilį su APD arba MPD su patikima ridos ir autoservisų istorija galite apsilankę svetainėje polizinginiai.lt. Visos parduodamos transporto priemonės patikrintos du kartus – nepriklausomų ekspertų bendrovės ir servise.

 

 

 

 

 
Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!