Naudotų automobilių privalumai ir trūkumai

Naudotų automobilių privalumai ir trūkumai

Galvojantys įsigyti naudotą automobilį dažniausiai mąsto apie konkrečius variantus: gilinasi į jų specifikacijas, nagrinėja rinkoje esančius pasiūlymus. Tačiau retas pirkėjas detaliai apsvarsto naudotos transporto priemonės privalumus ir trūkumus.  Kokie galimai laukiantys iššūkiai bei kokie tikėtini pranašumai renkantis jau naudotą transporto priemonę? Šiame straipsnyje pateikiami kertiniai argumentai, pagrindžiantys tiek vieną, tiek kitą puses.


Ką verta apmąstyti įsigyjant naudotą automobilį?


Ruošiantis pirkti naudotą transporto priemonę, vairuotojui reikėtų pasirengti: pasitelkti kantrybę ir nusiteikti atidžiai automobilio „medžioklei“. Mat dalykas, su kuriuo teks susidurti - nežinomybė. Transporto priemonę įsigyjant iš nepatikimų pardavėjų nemaža tikimybė, jog bėgant laikui gudriai paslėpti nesklandumai pradės ryškėti, o už jų pašalinimą teks mokėti įspūdingas sumas. O kur dar automobilio patikros istorijos bei ridos klausimai. Tad naudoto automobilio įsigijimas yra šiek tiek „aklas“. Žinoma, viskas priklauso nuo pardavėjo: jo profesionalumo bei noro dalintis teisinga ir tikslia informacija.


Kitas dėmesio vertas aspektas - naudoto automobilio garantija. Pastaroji, lyginant su visiškai naujutėlaitės transporto priemonės, bus santykinai trumpesnė. Pardavėjas Jums suteiks tam tikro laikotarpio saugiklį, tačiau šis galios kelis mėnesius, tad negausite ilgalaikės apsaugos. Tuo tarpu įsigydami naują automobilį, jausitės visiškai užtikrinti, kadangi su transporto priemone įsigysite ir ilgalaikę garantiją.


Kokie naudotų automobilių privalumai?


Bene akivaizdžiausias pliusas perkant naudotą automobilį - kaina už norimą komplektaciją. Nereikia įrodinėti, jog įsigydami nenaują automobilį, tikrai sutaupysite. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog finansiškai laimėsite pirkdami nebūtinai pagyvenusią transporto priemonę. Mat vidutiniškai per pirmus trejus metus automobilio vertė sumažėja 25%-45%. Tad vos keletą metų naudotą automobilį įsigysite ženkliai patrauklesne kaina.


Dar vienas privalumas - mažesnis psichologinis nusidėvėjimas. Kaip minėta aukščiau, naujo automobilio piniginė vertė krenta su kiekvienu nuvažiuotu kilometru. Tačiau egzistuoja ir psichologinis faktorius - įsigijus naujutėlaitę transporto priemonę net ir menkiausi defektai savininko priimami itin jautriai. Bet koks įbrėžimas ar įlenkimas - pirmosios nesėkmės, dėl kurių vairuotojai itin kremtasi. Tuo tarpu naudotas automobilis naują savininką išlaisvina nuo tam tikrų kančių: tikėtina, jog buvęs šeimininkas jau yra palikęs tam tikrą randą, tad Jums nebereikės jausti perdėto kaltės jausmo.


Taigi, prieš perkant naudotą automobilį svarbu įvertinti galimus iššūkius - tik juos žinodami galėsite pasiruošti juos priimti. Kita vertus, nereikėtų užmiršti, jog naudotas automobilis - nėra blogas automobilis savaime. Tai puikiai įrodo ir dar vienas svarbus aspektas - iš ko ir kur yra įsigyjamas naudotas automobilis. Pavyzdžiui, vis populiarėjančios lizingo bendrovės siūlo patikimus ir kokybiškus automobilius: dažnai jų amžius siekia vos kelis metus, o į pardavimo punktus jie atkeliauja ne tik puikiai prižiūrėti, bet ir profesionaliai patikrinti. Tad Iš lizingo bendrovių įsigyta transporto priemonė, tikėtina, pasižymės puikiomis techninėmis charakteristikomis ir bus kompromisinis sprendimas tarp naujo ir naudoto automobilio.


Užsukite į polizinginių automobilių svetainę ir išsirinkite patikrintą ir kokybišką naudotą automobilį tiesiai iš Europos lizingo bendrovių.


Be the first to learn about the latest vehicles!